Publicon

Social Media Day

Social Media Day Poland to cykl konferencji o social media i rewolucji komunikacyjnej, jaka się dzięki nim dokonała oraz polski akcent w światowych obchodach Dnia Mediów Społecznościowych. Miejscem konferencji jest Wrocław - najdynamiczniej rozwijające się polskie miasto, w którym powstał największy rodzimy start-up w historii - Nasza-Klasa. Konferencja inspiruje, wyznacza trendy, przedstawia nowe aspekty zastosowania mediów społecznościowych w różnych dziedzinach życia.

Social Media Day Poland jest konferencją otwartą, organizowaną od czerwca 2010 roku dzięki uprzejmości gospodarza spotkań - Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Cykl konferencji Social Media Day Poland wpisał się na stałe na mapę wydarzeń branży interaktywnej w Polsce, jest też jedną z najpopularniejszych konferencji odbywających się  we Wrocławiu. Konferencja każdorazowo gromadzi około 300 słuchaczy, a drugie tyle śledzi transmisję online.

Gośćmi spotkań byli dotąd m.in.: redaktorzy naczelni największych i najbardziej opiniotwórczych polskich mediów, najpopularniejsi blogerzy, przedstawiciele czołowych organizacji branży interaktywnej i NGO-sów. Konferencję wspierają także wysokiej rangi partnerzy, m.in. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 oraz patroni medialni - branżowi i lokalni.

Social Media Day Poland to nie tylko konferencje, ale i cykliczne szkolenia z zakresu social media. Celem warsztatów jest połączenie teorii z praktyką i przełożenie inspiracji z konferencji na działania.

Więcej informacji o konferencji, na oficjalnej stronie wydarzenia: www.socialmediaday.pl oraz na fan page’u: facebook.com/smdaypoland